Choď na obsah Choď na menu
 


KUKLA /KASTER/ AKO NÁVNADA I NÁSTRAHA.

 

kukla kostného červa

kukla kostného červa štádia vývoja

caster

 

Kukla je ďalšia fázy životného cyklu kostného červa .

Kukly sú trochu drahšie ako červy vzhľadom k tomu, že trvalo dlhšie, než sa vyvinú larvy, vzhľadom k tomu, že červ je druhá fáza životného cyklu muchy, pričom kukla je tretia etapa.

Sú vynikajúce ako návnadu, ktorá má vždy tendenciu brania väčších rýb. Možno je to preto, že kukly sú chrumkavé, že väčšie ryby ich milujú, alebo možno je to preto, že nie sú tak často používané k lovu ako červy - ale o to sú pre rybu dobré lákadlo.

Najčerstvejšie z nich budú bielej alebo krémovej farby, pričom najstaršia je takmer čierna. Skúste používať kuklu čo najčerstvejšiu.

Jednu vec je treba mať na pamäti, ak chceme použiť k lovu kuklu, je skutočnosť, že čím tmavšia kukla tým horší výsledok pri love. Svetlá kukla veľmi rýchlo klesá, zatiaľ čo oveľa staršia, veľmi tmavá bude plávať a odláka rybu z miesta zakŕmenia.

Caster_farby

Tmavé, plávajúce je možné použivať najmä v lete. Nechajte ich na slnku vyschnúť do farby tmavo hnedej. Teraz môžu byť použité na háku, ako naozaj pomaly klesajúcu návnada pri love prepadom , alebo môžu byť použité ako krmivo pre kŕmenie na povrchu plotíc,pleskáčov i kaprov.

caster_hak

A nezabudnite používať veľmi ostrý háčik! Veľkosť 20 alebo 18

ulovok_caster